Adrasan Çiçek Pansiyon

Web Sitesi : Adrasan Çiçek Pansiyon

Telefon :  +90 532 777 32 46 

Adrasan Çiçek Pansiyon adının hakkını veren, şirini tatlı , mütevazi hoş bir pansiyondur. Geniş ferah odaları, odalarında 24 saat sıcak su ve wc si, en önemlisi de yeşil ve mavi renklere açılan balkonları ile sizlere mutlu günler geçirmenizi sağlayacak güzellikte bir pansiyondur. Açık büfe kahvaltı ve akşam yemeğinde ev yemekleri ile damağınız şenlenecek. Adrasan Çiçek Pansiyon Adrasan’nın en özel işletmelerinden birisidir.

Adrasan (Çavuşköy), Antalya’nın 94 kilometre batısında, Kemer’e 55 kilometre uzaklıktadır.

Kumluca’ya bağlı olan Adrasan bakir doğası, eşsiz kumsalı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Adrasan 1996 yılında belde statüsü almıştır. Masmavi denizini üç bir taraftan yemyeşil çam ormanları sarmalamaktadır.

Ormandan gelen ters rüzgarlar hem koya nefis çam kokusu yayıyor hem de koyda dalga oluşmamasını sağlıyor. Her ne kadar rüzgar gücünün egemen olduğu antik çağlarda rüzgar sebebiyle yelkenliler bu koya giremeyip medeniyet izlerini 10 km kadar mesafede bulunan ve Tanrıların vatanı olarak da anılan Olimpos’a taşımışlarsa da, Adrasan’ın tarihi de çok uzun yıllara dayanmaktadır.

Likya, Roma, ve Bizans dönemlerinde doğal limanı ile önemini her zaman hissettirmiş olan Adrasan’a Luvi dilinde Toros ülkesi anlamına gelen Adrasavana dendiği, Likyalıların ise Adrasan’a Edrassa dedikleri ve zaman içinde belde adının Adrasan olarak anıldığı ve günümüze dek bu şekilde geldiği bilinmektedir. Adrasan 1960’larda Çavuşköy ismini almış olsa da halen Adrasan adıyla anılmaktadır.

Tüm yıl deniz sıcaklığının yüksek ve su altı görüş mesafesinin çok zaman 20 metrenin üzerinde olması Adrasan’ı su sporu sevenler için de vazgeçilmez kılmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: