Sonbaharda Olimpos

Olimpos Adrasan’a 8 km uzaklıkta ağaç evleri ile meşhur bir tatil yöresidir ve bu anlamda Adrasan ve Olimpos tatil yapanlar için birlikte görülen kardeş beldelerdir. Yılın her ayında farklı güzelliklere sahne olan ve özellikle tarihi dokusu ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Olimpos sonbahar ve kış aylarında da tatil yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği bir bölge.

Olimpos Sonbahar ve Kışında Güzel

Olimpos Çamlık yılın her ayında açık olduğu için biz ticari mantıkla tüm ayları överiz. Ama samimi bir bakış açısı ile aslında Olimpos’un en güzel ayı kesinlikle eylüldür. Sonbahar her yerde  kendini hafiften hissettirirken Olimpos’ta hava ger.ye doğru döner ve bahar havası hakim olur. Hava sıcaktır ama bunaltıcı bir sıcak  değildir. Gün içinde denizin tadı ayrı çıkar , akşamları ise serin havada sohbetin ve uykunun ayrı tadı olur. Deniz yazdan kalma sıcaklığı ile karşılar sizi.

715d57c7b2a6e67bd975c0a7a40174d6Boğucu bir hava olmadığı için rahatça gezip tozabilirsiniz. Tüm aktiviler daha dinç ve hoş bir ortamda vukuu bulur. Hepsinden önemlisi eylülde Olympos sakindir. Okulların açılma durumları yüzünden çocuğu olan aileler tatil modundan çıkmıştır ve ortam eylülü seçenlere kalmıştır. Sahil ve tüm çevre size aitmiş gibi hissedersiniz. Var olan kalabalıklar ise genelde üniversite öğrencileri olduğu için ambiyans değişir, ortama hoş bir enerji hükmeder.

Yani eylülde gel tadında bir klişeye düşüyoruz.

Olympos Çamlık Pansiyon’un eylül fiyatları ise zaten başlı başına size tatil yapmayı , Olympos’a gelmeyi düşündürtecektir !

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anti-Spam Quiz: